• Niesiemy pomoc ofiarom księży pedofilów

  zapewniamy telefon zaufania, pomoc prawną, psychologiczną i grupę wsparcia
 • Żądamy ukarania sprawców

  i odsunięcia ich od pracy z dziećmi
 • To nie Twoja wina

  całkowitą winę ponoszą sprawcy i osoby, które ich ukrywają
 • Walczymy z przyczynami pedofilii

  edukujemy i podejmujemy działania prewencyjne
 • Walczymy o odszkodowania dla ofiar księży

wersja polska english version

Nic o nas, bez nas

Nic o nas bez nas.

W dniach 23-24 października odbyła się w Warszawie Ogólnopolska Konferencja „Pomoc dzieciom – ofiarom przestępstw”. Organizowana przez Fundację Dajemy Dzieciom Siłę .Zaproszono szereg gości, w tym prelegentów zza granicy. Jak czytamy na stronie poświęconej temu wydarzeniu, w jego trakcie, mówiono również o przeciwdziałania wykorzystywaniu seksualnemu dzieci i omawiano politykę kościoła katolickiego w tym zakresie.
Bardzo nas, to cieszy i nawet fajnie brzmi. Myślimy jednak, że rozmowa na te tematy, bez udziału reprezentacji pokrzywdzonych, nie ma żadnego sensu. Tak się niestety dzieje w naszym kraju, że o problemach wielu środowisk mówi się bez ich udziału. Jest to zazwyczaj mówienie z której nic nie wynika. O problemach lekarzy wypowiadają się politycy, a o sytuacji kobiet i matek – podstarzali kawalerowie.
Co do polityki kościoła katolickiego w zakresie wykorzystywania seksualnego dzieci nic się nie zmieniło. Jest oczywiście pewna poprawność wypowiedzi hierarchów dla mediów, polityka „zera tolerancji dla pedofilii” i tak dalej. To miłe dla uszu frazesy. Na dole, w diecezjach, ciągle jest przyzwolenie by chronić pedofilii w sutannach, a z pokrzywdzonych robić sprawców niesłusznych ataków.
Czas na dyskusje się skończył. Już nie długo miejmy nadzieje to potrwa. Przygotujemy bowiem projekt ustawy powołującej do życia Komisję, która zajmie się na serio problemem pedofilii w Kościele Katolickim w Polsce. To model, który się sprawdził na zachodzie, w Australii w USA, Niemczech, Irlandii itd.
Nie ufamy nikomu, komu się wydaje, że problem o którym mowa uda się rozwiązać bez pokrzywdzonych. To się nigdzie nie sprawdziło i nie sprawdzi się w Polsce

W imieniu Zarządu Fundacji Nie lękajcie się
Prezes Zarządu Marek Lisiński

Komentarze i opinie