• Niesiemy pomoc ofiarom księży pedofilów

  zapewniamy telefon zaufania, pomoc prawną, psychologiczną i grupę wsparcia
 • Żądamy ukarania sprawców

  i odsunięcia ich od pracy z dziećmi
 • To nie Twoja wina

  całkowitą winę ponoszą sprawcy i osoby, które ich ukrywają
 • Walczymy z przyczynami pedofilii

  edukujemy i podejmujemy działania prewencyjne
 • Walczymy o odszkodowania dla ofiar księży

wersja polska english version

Międzynarodowa Konferencja na Rzecz Przeciwdziałania Pedofilii w Kościele „Przerwać Milczenie”, Warszawaw dniach 17-18listopada

 

Fundacja "Nie lękajcie się", Krytyka Polityczna i Fundacja im. Kazimierza Łyszczyńskiego zapraszają na Międzynarodową Konferencję na Rzecz Przeciwdziałania Pedofilii w Kościele „Przerwać Milczenie”, która odbędzie się w Warszawie w dniach 17-19 listopada 2017 r. To kontynuacja wcześniejszych spotkań i dyskusji, ale także początek pierwszej całorocznej kampanii pod hasłem „Stań po mojej stronie!” w obronie ofiar pedofilii w Kościele w Polsce i na świecie.
Proceder seksualnego wykorzystywania dzieci w Kościele karmi się bezkarnością sprawców, których chroni zmowa milczenia duchownych, prawników, mediów i społeczeństwa, w tym rodzin ofiar. Dzieci często nie są w stanie udźwignąć ciężaru krzywdy, a ocaleni cierpią latami. Dlatego musimy przerwać milczenie, by ci, którzy o tym wiedzą, nie mogli już dłużej dawać przyzwolenia na tragedię ofiar w imię racji Kościoła.
Zapraszamy na naszą konferencję wszystkich, dla których ważna jest ochrona dzieci. Będziemy gościć polskich i zagranicznych ekspertów z dziedziny psychologii, socjologii, prawa oraz mediów, przedstawicieli organizacji pozarządowych, a także tych, kogo to dotyczy bezpośrednio – ocalonych z pedofilii. Pragniemy, aby konferencja stała się płaszczyzną wymiany wiedzy na temat metod przeciwdziałania pedofilii w Kościele oraz wypracowania standardów ochrony prawnej i pomocy psychologicznej dla jej ofiar. Chcemy także, by ta konferencja zapoczątkowała kampanię informacyjną, której celem jest przekonanie społeczeństwa, by stanęło po stronie pokrzywdzonych, a nie oprawców.
---------------------------------------------------------------------------------------Pomóż zrealizować wydarzenie wpłacając darowiznę . https://pomagam.pl/ateizm

Komentarze i opinie