• Niesiemy pomoc ofiarom księży pedofilów

  zapewniamy telefon zaufania, pomoc prawną, psychologiczną i grupę wsparcia
 • Żądamy ukarania sprawców

  i odsunięcia ich od pracy z dziećmi
 • To nie Twoja wina

  całkowitą winę ponoszą sprawcy i osoby, które ich ukrywają
 • Walczymy z przyczynami pedofilii

  edukujemy i podejmujemy działania prewencyjne
 • Walczymy o odszkodowania dla ofiar księży

wersja polska english version

GRUPA WSPARCIA DLA OFIAR

Do ofiar i ich rodzin

 

Zapraszamy Was na kolejne spotkanie Grupy Wsparcia które odbędzie się Warszawie 28-03-2015 o godzinie 16.00-18.00

 

Nowa Grupa Wsparcia rozpoczyna działalność w siedzibie Fundacji przy ul. Nowowiejskiej 33 w Swarzędzu. Pierwsze spotkanie już 28-03-2015 o godzinie 16.00-18.00. Zapraszamy!

 

Bliższe informacje o Grupach Wsparcia, w tym także informacje o miejscu spotkań znajdziecie pod poniższym numerem telefonu lub mailem:

mail: jszul17@gmail.com  tel. 539680125

Wyznanie, że było się wykorzystanym seksualnie wymaga wielkiej odwagi. Wstyd i obawa przed reakcją otocznia zamknęły nam usta na wiele lat. Doznane w dzieciństwie i młodości krzywdy ze strony księży i zakonników pedofilów naznaczyły nasze życie cierpieniem, odebrały wiarę, ufność, poczucie niewinności. Bezpowrotnie straciliśmy dzieciństwo. Zamiast w poczuciu bezpieczeństwa poznawać świat, przytłoczeni bólem, walczyliśmy o życie, które nigdy nie będzie takie, jakie mogło być.  Molestowanie seksualne nadal ma wpływ na nas i nasze relacje z partnerami, rodziną, przyjaciółmi, ze światem.

Jednakże ocalenie jest możliwe, więcej możliwy jest rozkwit, oznaczający życie w wewnętrznej harmonii, zaufanie w relacjach, nieskażoną miłość, satysfakcję z pracy. Wierząc w to głęboko i mając jednocześnie świadomość, że zdrowienie ze skutków nadużyć seksualnych w pojedynkę jest bardzo trudne, powołujemy do życia pierwszą w Polsce grupę wsparcia dla ofiar i ich rodzin. Pierwszą, lecz nie ostatnią.

Komentarze i opinie