• Niesiemy pomoc ofiarom księży pedofilów

  zapewniamy telefon zaufania, pomoc prawną, psychologiczną i grupę wsparcia
 • Żądamy ukarania sprawców

  i odsunięcia ich od pracy z dziećmi
 • To nie Twoja wina

  całkowitą winę ponoszą sprawcy i osoby, które ich ukrywają
 • Walczymy z przyczynami pedofilii

  edukujemy i podejmujemy działania prewencyjne
 • Walczymy o odszkodowania dla ofiar księży

wersja polska english version

Głos ofiar polskich księży usłyszy cały świat!

Ofiary księży pedofilów z całego świata,  relacje w największych, amerykańskich mediach, globalny zasięg wydarzenia, a na nim także ofiary księży pedofilów z Polski. To wszystko już od 1 do 3 sierpnia br. w Chicago, na Dorocznej Konferencji SNAP – amerykańskiej organizacji walczącej z nadużyciami seksualnymi w Kościele katolickim, która obchodzi w tym roku swoje 25-lecie.Fundacja „Nie lękajcie się” będzie reprezentowała Polskę podczas najważniejszej na świecie konferencji ofiar molestowanych przez księży

Przedstawicili kilkudziesięciu krajów, które borykają się z problemem pedofilii klerykalnej, będzie można spotkać w jednym miejscu – w amerykańskim Chicago w stanie Illinois, już za niecałe cztery miesiące. Co najważniejsze, na konferencji nie zabraknie tak ważnego głosu z Polski, który będzie wybrzmiewał dzięki naszej trzyosobowej delegacji.

Podczas konferencji przedstawimy uczetnikom oraz mediom o globalnym zasięgu informacje o szacunkowej skali ukrywania pedofilów w polskim Kościele katolickim na tle innych krajów, świadectwa ofiar i sposoby, w jaki były potraktowane przez kościelnych hierarchów, reakcję polskiego koscioła i polskich mediów na raport ONZ, stan świadomości Polaków dotyczący systemowego ukrywania ksieży pedofilów.

Przywieziemy do Polski know-how od organizacji, które walczą z poedofilią klerykalną już nawet 25 lat

Wspólnie ze specjalistami ze swoich dziedzin będziemy rozmawiać na temat pomocy ofiarom w procesach kanonicznych, w procesach w sądach świeckich oraz pomocy psychologicznej. Na miejscu czekają nas konsultacje i szkolenia, dzięki którym nasza Fundacja będzie niosła pomoc jeszcze skuteczniej.

Fundacja "Nie lękajcie się" bierze udział w Dorocznej Konferencji SNAP już po raz drugi

W zeszłym roku, również na zaproszenie SNAP, mieliśmy okazję uczestniczyć w dorocznym spotkaniu ofiar księży pedofilów w Irlandii. To właśnie to spotkanie ostatecznie utwierdziło nas w przekonaniu, że Polsce nie można ofiar i bezbronnych dzieci pozostawić samych sobie, trzeba działać.Informacje o konferencji znajdziesz na stronie www SNAP: http://www.snapnetwork.org/2014_snap_annual_conference

Wszystkim, którzy chcieliby podzielić się z nami swoimi historiami, zapraszamy do kontaktu.

Nasz wyjazd jest w całości finansowany przez SNAP. Nasze uczestnictwo w konferencji ma charakter wolontariatu. Kwoty wpływające do Fundacji od darczyńców są przeznaczane tylko i wyłącznie na pomoc dla ofiar.

Marek Lisiński, Marek Mielewczyk

Komentarze i opinie