• Niesiemy pomoc ofiarom księży pedofilów

  zapewniamy telefon zaufania, pomoc prawną, psychologiczną i grupę wsparcia
 • Żądamy ukarania sprawców

  i odsunięcia ich od pracy z dziećmi
 • To nie Twoja wina

  całkowitą winę ponoszą sprawcy i osoby, które ich ukrywają
 • Walczymy z przyczynami pedofilii

  edukujemy i podejmujemy działania prewencyjne
 • Walczymy o odszkodowania dla ofiar księży

wersja polska english version

Nawiązaliśmy współpracę z Dobrym Cukierkiem z Włoch!

Jest nam bardzo miło poinformować, że w dniu 30 marca br. nawiązaliśmy oficjalną współpracę z włoską organizacją, która pomaga ofiarom pedofilii, w tym pedofilii klerykalnej - La Caramella Buona (Dobry Cukierek).

Nasza współpraca wyraża się podpisanym przez reprezentantów naszych organizacji charytatywnych listem intencyjnym, który możesz przeczytać tutaj: http://tafirma.pl/userfiles/nielekajciesieorgpl/img052.pdf (it)

Korzystając z okazji chcielibyśmy bardzo podzękować Pani Agnieszcze Zakrzewicz za okazaną nam pomoc i cierpliwość podczas nawiązywania kontaktu z Dobrym Cukierkiem. Dziękujemy!  http://wcieniusanpietro.blogspot.com/

Fundacja "Nie lękajcie się" oraz La Caramella Buona postanowiły wspierać się w zakresie realizowania celów statutowych, czyli niesienia pomocy prawnej i psychologicznej oraz pomocy w procesach kanonicznych dla ofiar księży pedofilów. Wspólnie będziemy także realizować cele prewencyjne i walczyć z przyczynami pedofilii. W planach mamy organizowanie wydarzeń edukacyjnych, konferencji, wspólne pozyskiwanie środków unijnych.

Jako nowa organizacja mamy nadzieję przenieść na grunt polski włoskie know-how, szczególnie implementację metody weryfikacji zgłoszeń od ofiar nadużyć seksualnych, którą Włosi mają opracowaną do perfekcji. W tym momencie zgłoszenia od ofiar weryfikujemy na bazie wiedzy zdobytej na spotkaniach z pozostałymi współpracującymi z nami organizacjami: amerykańskiej SNAP oraz holenderskiej KLOKK.

Szczegóły na temat naszych partnerów znajdziesz tutaj: http://nielekajciesie.org.pl/18-Partnerzy

Więcej informacji o organizacji La Caramella Buona znajdziesz na ich oficjalnej stronie www: http://www.caramellabuona.org/web/

oraz w książce Pani Agnieszki Zakrzewicz "Głosy spoza chóru", którą serdecznie polecamy.

Marysia Mucha

Komentarze i opinie