facebook
Slider

Mapa kościelnej pedofili w Polsce

Przejdź do mapy

Mapa kościelnej pedofilii w Polsce to pierwszy w kraju zbiór informacji opublikowanych wcześniej w lokalnych i ogólnopolskich mediach. Na mapie oznaczani są sprawcy i podejrzani, ale przede wszystkim ich Ofiary (stanowiące znacznie większą grupę), bo to krzywda dzieci i skrzywdzonych w dzieciństwie dorosłych leży w centrum naszych zainteresowań. Na mapie oznaczone zostały też niektóre miejscowości, z których otrzymaliśmy zgłoszenia od Ofiar (kolejne będą dodawane stopniowo w miarę uzyskiwania zgód od zgłaszających).

Mapa nie pokazuje w tej chwili skali problemu kościelnej pedofilii. Specyfika przestępstw seksualnych wobec dzieci polega na tym, że ogromna większość z nich nigdy nie wychodzi na światło dzienne. W wypadku przestępstw popełnianych przez osoby duchowne tabuizacja problemu jest jeszcze intensywniejsza ze względu na pozycję społeczną i autorytet nadany sprawcom przez Kościół.

Mamy nadzieję, że mapa pomoże pokrzywdzonym znaleźć siłę do walki o zadośćuczynienie – poczucie osamotnienia i niewiedza o innych pokrzywdzonych działa na korzyść sprawców. Ufamy, że mapa zachęci dziennikarzy do prześledzenia spraw, których finału w tej chwili nie znamy – czy sprawcy dalej pracują jako księża? czy mają kontakt z dziećmi?

Oddajemy mapę w Wasze ręce i czekamy na Wasze zgłoszenia, które pomogą stworzyć pełniejszy obraz skali problemu kościelnej pedofilii w Polsce. Pamiętajcie, że Wasze świadectwo może pomóc ochronić przed krzywdą kolejne dzieci.

                                                                                            Agata Diduszko-Zyglewska

                                                                                            Joanna Scheuring-Wielgus

                                                                                            Marek Lisiński

                                                                                            Artur Nowak

 

Jeśli posiadasz informacje nt. przestępstw pedofilii dokonywanych przez osoby duchowne, skontaktuj się z nami:

mail: info@nielekajciesie.org.pl

tel.  698 5121 30    

Adres: Fundacja Nie lękajcie się 

Ul. Święty Marcin 28/28

61-805 Poznań

KONTAKT

tel.: +48 698 5121 30
e-mail: info@nielekajciesie.org.pl

adres: 61-805 Poznań, ul. Św. Marcin 28/28

nr konta:
Kod SWIFT: PPABPLPK
IBAN PL95 2030 0045 1110 0000 0396 6180