• Niesiemy pomoc ofiarom księży pedofilów

  zapewniamy telefon zaufania, pomoc prawną, psychologiczną i grupę wsparcia
 • Żądamy ukarania sprawców

  i odsunięcia ich od pracy z dziećmi
 • To nie Twoja wina

  całkowitą winę ponoszą sprawcy i osoby, które ich ukrywają
 • Walczymy z przyczynami pedofilii

  edukujemy i podejmujemy działania prewencyjne
 • Walczymy o odszkodowania dla ofiar księży

wersja polska english version

Kultura i sztuka o pedofilii klerykalnej

1. Spektakl teatralny "Serdeczny"

„Serdeczny”, według tekstu Krzysztofa Szekalskiego, to spektakl oparty na doświadczeniach autora. Opowiada historię aktora, któremu nie układa się w życiu, który stara się dojść do przyczyn swoich problemów, dochodzi pamięcią do wydarzeń z dzieciństwa, które w dużej mierze ukonstytuowały to kim jest i to jaką poszedł drogą. Doświadczeniem tym było molestowanie przez księdza, którego padł ofiarą.

Spektakl opiera się na autentycznym wspomnieniu wydarzeń, a także w formie odtwarza drogę, jaką psychika musi przejść, aby się z tym doświadczeniem skonfrontować. Temat dla wielu jest niewygodny - jak twierdzi reżyserka, Pani Aleksandra Jakubczak – istnieje strach przed wypędzeniem demonów z szaf i zakamarków naszej zbiorowej świadomości. Czujemy, że to ważne, by o spektaklu dowiedziało się jak najwięcej osób.

 

O "Serdecznym" pisaliśmy na naszym blogu: http://nielekajciesie.org.pl/news19-Serdeczny_czyli_tragikomedia_o_koscielnej_pedofilii_i_niespelnionych_hipsterach_z_wyzu_demograficznego

 

2. Spektakl "Gniew dzieci"

Pierwszy w polsce spektakl teatralny poruszający tą tematykę.

Więcej informacji tutaj: http://www.gazetakrakowska.pl/artykul/619567,gniew-dzieci-powstaje-spektakl-o-pedofilii-w-kosciele,id,t.html


3. Utwór "Zabawa w chowanego", Kora

 

Wywiad z Korą na temat tego utworu:

 

4. Utwór "Crimen Sollicitationis" hiszpańskiej grupy Ska-p

5.Wystawa Erika Ravelo "Los Intocables"

Kubański artysta Erik Ravelo zaszokował publiczność projektem „Los Intocables” („Nietykalne”). Zdjęcia przedstawiają częściowo rozebrane dzieci upozowane niczym Chrystus na krzyżu. Nie spoczywają jednak na krzyżu, a plecach odwróconych plecami do widza postaci. Wśród nich widzimy m.in. żołnierzy, biskupów, lekarzy, a nawet Ronalda McDonalda. Projekt ma na celu zwrócenie uwagi na problem wykorzystywania dzieci w dzisiejszym świecie. Ludzkie „krzyże” symbolizują współczesnych oprawców młodego pokolenia i piętnują takie zjawiska jak pedofilia, seksturystyka w Tajlandii, czy angażowanie dzieci do konfliktów zbrojnych.

6. Zespół Heavy metalowy Butelka z utworem o pedofilii klerykalnej pt. "spowiedź (nie) święta"