• Niesiemy pomoc ofiarom księży pedofilów

  zapewniamy telefon zaufania, pomoc prawną, psychologiczną i grupę wsparcia
 • Żądamy ukarania sprawców

  i odsunięcia ich od pracy z dziećmi
 • To nie Twoja wina

  całkowitą winę ponoszą sprawcy i osoby, które ich ukrywają
 • Walczymy z przyczynami pedofilii

  edukujemy i podejmujemy działania prewencyjne
 • Walczymy o odszkodowania dla ofiar księży

wersja polska english version

Ocal od milczenia

Drodzy Przyjaciele Fundacji „ Nie lękajcie się”

 

     Jeśli kiedykolwiek, w jakikolwiek sposób, ktokolwiek w fundacji  pomógł Wam lub Waszym bliskim  – proszę przeczytajcie  dalej .

    Jeśli kiedykolwiek marzyliście, aby mieć możliwość zrobić cokolwiek  , aby zatrzymać to co stało się Wam lub komuś kogo kochacie  – proszę przeczytajcie  dalej.

    Nawet jeśli nie możesz wspomóc  Fundację finansowo – lub nie możesz wpłacić tyle ile byś chciał – proszę przeczytajcie  dalej.

    Jest wiele sposobów aby pomóc – proszę przeczytajcie  dalej!

Oto prosty sposób jak możecie nam pomóc. W ciągu tych dwóch lat naszej działalności nigdy Was o to nie prosiliśmy. Ale znajdujemy się w krytycznym momencie, stając naprzeciw niezwykłych możliwości i niezwykłych zagrożeniom.

Prosimy napiszcie, zadzwońcie i poproście kilka osób które znacie– przyjaciół, krewnych i współpracowników – aby wsparli finansowo Fundację .

Jeżeli wydaje się Wam to dziwne, pomyślcie proszę o dzieciach, które chronimy, o ofiarach, którym pomagamy i zbrodniach, które dzięki nam wychodzą na światło dzienne i przed którymi chcemy zapobiegać. Pomyśl o tym jak dobrze będziecie się czuli stając w obronie dzieci, którym dzieje się krzywda. Wsparło nas wiele osób. Usłyszeliśmy słowa wsparcia

                „Wspieram Fundację Nie lękajcie się, ponieważ zbyt wiele ofiar cierpiało, zbyt wiele Dlatego nie wolno milczeć. Ofiary mają prawo mówić i być wysłuchane .” Tadeusz Bartoś – filozof, teolog, publicysta, był dominikanin

                „Całym sercem wspieram ofiary pedofilii , w tym ofiarz księży pedofilów i Fundację „ Nie lękajcie się”, gdyż trzeba oddać głos ofiarom milczenia.” Agnieszka Zakrzewicz, dziennikarka, pisarka autorka „Głosów spoza chóru” prowadzi blog „W cieniu San Pedro”

To tylko nieliczne głosy osób które widzą sens działania. Podziękowania, jakie otrzymujemy od ofiar oraz innych osób, dają nam się do działania. Jedna z ofiar napisała: „Fundacja ratują życia. Byłam załamana psychicznie, po spotkaniach i rozmowach czuję się o wiele lepiej. Życie nabiera sensu. Bardzo, ale to bardzo dziękuję za to, że jesteście.” Matka ofiary napisała do nas,: „Chcę podziękować wszystkim w fundacji za odwagę i ciężką pracę jaką wkładacie w pomoc ofiarom .Nie wiem gdzie dziś byśmy byli , bez was.”

Piszę nie tylko ofiary i ich rodziny, wspominacie o nas i  Wy którzy również należycie do wielkiej rodziny jaką jest fundacją, pomogliście i pomagacie  stworzyć oraz pomagacie  utrzymać naszą pomoc ofiarom.

Więc jak tylko  możemy  prosimy WAS o pomoc.

Aktualnie jesteśmy atakowani bardziej niż kiedykolwiek. Wkrótce miną dwa lata od kiedy musimy sobie radzić z rosnącą liczbą spraw sądowych, zeznań i innych manewrów wykonywanych przez obrońców kościoła. Sprawia to, że nasza praca staje się jeszcze trudniejsza i wiele osób – ofiary, świadkowie, informatorzy, nawet dziennikarze, prawnicy i oskarżyciele – boją się nam pomagać i z nami współpracować.

 

Ich taktyka polega na powstrzymaniu nas od wyjawienia krzywdy, jakiej się dopuszczają i wskazania sprawców. Ich działania nas nie paraliżują, ale sprawiają, że ponosimy ogromne koszty – zarówno finansowe jak i czasowe. Zmuszają nas jedynie do tego, że więcej czasu zajmuje nam, aby nakłonić osoby, które były świadkami lub same cierpiały z powodu wykorzystywania seksualnego przez  duchownych do tego aby zaczęły o tym głośno mówić. Dlatego potrzebujemy Twojej pomocy, abyś rozpowszechniał i wspierał nasze wysiłki.

Tak więc dla bezpieczeństwa dzieci i leczenia ofiar molestowania potrzebujemy Twojej pomocy. Prosimy napisz, zadzwoń i  poproś kilka  osób które znasz – przyjaciół, krewnych i współpracowników – aby wsparli finansowo Fundację . (lub wyślij im kopię listu, który możesz pobrać tutaj: http://nielekajciesie.org.pl/ ) i oproś ich aby wsparli Fundację  w tym trudnym momencie. Przekażcie im , jak ważne są działania fundacji, jak ważna jest ochrona dzieci.

I jeśli możesz prosimy, abyś Sami również wsparł nas finansowo w miarę swoich możliwości.

Dziękujemy.

 

Ps. Prosimy abyście pamiętali o różnicy pomiędzy innymi organizacjami pozarządowymi, a fundację. My działamy w innych warunkach kulturowych, społecznych.

 

Fundacjia "Nie lękajcie się"

ul. Nowowiejska 33

62-020 Swarzędz

woj. Wielkopolskie

BANK  BGŻ  

KOD SWIFT GOPZPLPW  

IBAN PL95 2030 0045 1110 0000 0396 6180

Wpłata: „Darowizna na cele statutowe"